Krakowskie Dni Nawierzchni 2022

Ta jedna z największych Konferencji branży drogowej, odbywająca się w dniach 23-25 listopada 2022, jak co roku skoncentrowała się na zagadnieniach nawierzchni drogowych wszystkich typów.

Była nie tylko miejscem spotkań specjalistów i obszarem merytorycznych dyskusji o wzorcach i standardach drogowych czy problemach z wykorzystaniem destruktu asfaltowego, ale również czasem polskich premier i prezentacji nowości. Viateco sp. z o.o., jako przedstawiciel niemieckiej firmy Infratest zaprezentowało jej najnowszą, w 100% elektryczną wiertnicę do nawierzchni, w formie przyczepy ze zintegrowanym zbiornikiem wody i wysokowydajnymi akumulatorami.

Była to również okazja do szerszego przedstawienia marki Geomation, odpowiadającej w portfolio Infratestu za badania gruntów.

W trakcie sesji poświęconej innowacjom w drogownictwie panowie Stefan Draeger (dyr. handlowy Infratest) oraz Sebastian Stalmach (dyr. handlowy Viateco) zaprezentowali informację związane z projektami wykorzystania czujników cyfrowych do analizy stanu nawierzchni na różnych etapach jej eksploatacji.