PM8000 – najnowszy detektor zbrojenia

Każdy kto kiedykolwiek dokonywał wiercenia w betonie ma świadomość konieczności lokalizowania prętów zbrojeniowych. Produkt używany do tego celu to zazwyczaj prosty wykrywacz do szybkiego przeskanowania ściany, wydający sygnał dźwiękowy gdy nastąpi lokalizacja pręta.
A co w sytuacji kiedy funkcja wykrywania i sygnalizacji przez detektor zbrojenia nie jest wystarczająca ?
Co kiedy system określania położenia prętów zbrojeniowych powinien zapewniać również przynajmniej prosty pomiar grubości otuliny ?
Wcale nie musimy stosować wtedy 2 różnych produktów – rozwiązaniem jest detektor zbrojenia o dwóch zakresach pomiarowych. A właściwie lepszym sformułowaniem będzie „o dwóch trybach pomiarowych” !

PM8000 to właśnie taki detektor zbrojenia – jego bazowy tryb pracy to funkcja wykrywania zbrojenia w betonie i dodatkowo możliwość pomiaru otuliny wykonywana funkcjonalnym detektorem, bez dodatkowych kabli czy zbędnych operacji za pomocą klawiszy funkcyjnych. Bo podstawowe informacje detektor zbrojenia prezentuje bezpośrednio na wyświetlaczu umieszczonym na głowicy detektora zbrojenia.

Produkt który spełnia oczekiwania bardziej wymagającego użytkownika to PM8000 w wersji Pro. Zapewnia on nie tylko skuteczną lokalizację zbrojenia z funkcją sygnalizacji zbyt cienkiej otuliny, ale również pozwala na sporządzanie raportów czy tzw. „heat map” ściany, przyspieszających interpretację wyników pomiarowych. A rejestracja pomiarów od razu w chmurze umożliwia współdzielenie czy współinterpretację danych przez specjalistów oddalonych od miejsca gdzie użyty został detektor zbrojenia.

Dzięki wykorzystaniu pracującej pod kontrolą systemu iOS aplikacji detektor zbrojenia PM8000 Pro dysponuje zawsze najnowszą wersją oprogramowania, wyposażoną w system określania położenia prętów, wzbogacony o funkcje AI wspomagające detekcję prętów zbrojeniowych pierwszej i drugiej warstwy czy też korekcję położenia prętów sąsiadujących.
Funkcja wykrywania prętów zbrojeniowych wykorzystuje dane o przemieszczeniu sondy, pochodzące z niezwykle precyzyjnego enkodera zliczającego przebytą przez sondę drogę, zamontowanego w miniaturowym wózku, na którym osadzona jest również sonda. Zapewnia to szybkie i sprawne przemieszczanie sondy (na odległość nawet do 1 km dla pojedynczego pomiaru) bez bezpośredniego tarcia po betonie. Akcesoria dodatkowe takie jak teleskopowy wysięgnik do zamontowania sondy detektora zbrojenia czy specjalne szelki do przytrzymania iPada połączonego z urządzeniem bez dodatkowych kabli, tylko za pomocą łącza Bluetooth pomagają w użyciu tego narzędzia w trudnych warunkach terenowych.

Każdy z użytkowników poprzednich wersji detektora zbrojenia jakim były urządzenia Profometer (od modelu 2 z lat 70-dziesiątych XX wieku po bezpośredniego poprzednika PM8000 – modelu PM 650) znajdzie w tej konstrukcji znaną już precyzję pomiarów, szwajcarską niezawodność i ergonomię użytkowania. Wzbogaconą o wszystkie możliwości narzędzi ery cyfrowej w jaką wkroczyły już sprzęty produkcji firmy Screening Eagle.