Rodzina urządzeń LIVE

Najnowsza generacja sprzętu firmy Proceq bazuje na współpracy aplikacji zainstalowanej na urządzeniu z iOS (czasem również z Androidem) z oddzielną jednostką badawczą. Tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie pozwala nie tylko na ciągłe doskonalenie oprogramowania sterującego i łatwą jego lokalizację językową, ale przede wszystkim umożliwia współdzielenie danych dzięki przechowywaniu ich w chmurze.

Obecnie do rodziny LIVE należą tak podstawowe urządzenia jak młotek Schmidta OS8000 (Original Schmidt Live) czy jego unowocześniona wersja Silver Schmidt OS8200 (Silver Schmidt Live) – oba pracujące w 2 systemach operacyjnych (iOS/Android). Grupę urządzeń stosowanych do badań betonu uzupełniają szerokopasmowe georadary – GP8000 i GP8800 (GPR Live) oraz betonoskop PD8000 (Pundit Live).

Również linia przyrządów pomiarowych związanych z badaniem twardości metali zawiera urządzenia rodziny Live. Są to twardościomierze Equotip – wykorzystujący metodę dynamiczną (Equotip Live Leeb D) oraz ultradźwiękową (Equotip Live UCI)