Profesjonalny Warsztat to narzędzia (oraz oczywiście Fachowcy !)

Malownicza miejscowość jaką jest Wisła, znana ze swoich walorów turystycznych i rekreacyjnych kolejny już raz gościła konferencję branżową spod szyldu budownictwa i konstrukcji inżynierskich – wiślański hotel Stok przez trzy dni gościł prawie czterysta osób, które uczestniczyły w panelach dyskusyjnych, sesjach tematycznych, a także w wymianie wspólnych doświadczeń.

Mowa o odbywających się w dniach 28 – 31 marca XXXVII Ogólnopolskich Warsztatach Pracy Projektanta Konstrukcji, organizowanych niezmiennie, od lat, przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.
Tegoroczna edycja zatytułowana była „Naprawy i wzmocnienia konstrukcji”, a tematem przewodnim były konstrukcje żelbetowe.

Nie zabrakło również Wystawców, którzy mocno związani z tematem konferencji, prezentowali swoje rozwiązania w kwestii napraw, diagnostyki i wzmocnień konstrukcji budowlanych. Jako że temat przewodni jest nam bliski, Viateco nie mogło zabraknąć na miejscu wydarzenia.

Wraz z naszym Partnerem, firmą Proceq by Screening Eagle, mogliśmy zaprezentować potencjał drzemiący w technologii Live. Urządzenia takie jak georadar, detektor zbrojenia, betonoskop ultradźwiękowy czy młotek Schmidta to niezastąpione rozwiązania w kwestii badań konstrukcji budowlanych metodami nieniszczącymi. Mieliśmy okazję wymienić się cennym doświadczeniem oraz spostrzeżeniami z uczestnikami konferencji.

Szczególnie dużą uwagę przykuwał najnowszy detektor zbrojenia PROFOMETER PM8000 PRO oraz georadary do konstrukcji – GP8000 oraz GP8800. Urządzenia te potrafią w łatwy, a przede wszystkim, szybki sposób dokonać mapowania badanej konstrukcji, a zaimplementowana technologia LIVE pozwoli na wygodny eksport wyników badań do chmury czy automatyczne generowanie raportów z przeprowadzonych badań.

Kolejny już raz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przygotował konferencję dopiętą na ostatni guzik, a my jako VIATECO jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu.